Om NGCF

Norsk Gypsy Cob Forening

 

Norsk Gypsy Cob Forening er godkjent av mattilsynet som offisiell raseforening for Gypsy Cob i Norge.

Vår rase går under mange navn; Gypsy Cob, Irish Cob, Tinker, Gypsy Vanner, Coloured Cob, Gypsy Horse og Romany Horse.

 

I Norge kalte vi rasen først for Tinker, og i 2001 ble Norsk Tinkerforening stiftet.

Ved årsmøtet i 2014 ble det bestemt en navneendring både på rasen og Foreningen. Tinker ble endret til Gypsy Cob, og foreningens navn til Norsk Gypsy Cob Forening.

Dette fordi ordet Tinker også er et skjellsord for rasen og dets folk i opprinnelseslandet Storbritannia.

Sigøynerne selv kaller sine hester Gypsy Cob.

(Les mer om dette under Historikk)

 

 

 

Årsmøtereferat:

• Leder: Renate Ugelstad

 

• Nestleder: Camilla Carcary

 

• Sekretær: Anne Elin Olsen

 

• Kasserer: Marit Dalby Sorteberglien

 

• Styremedlem: Jill-Mari Eggesbø

 

Vara 1: Marianne Ihlang

 

Vara 2: Cathrine Siro

 

 

 

 

 

 

Valgkomite 2017

:

  • Kristine Meyer
  • Marita Honnens
  • Eli Karin Neset Ulvund

 

Styret 2017

Vedtekter:

Referat fra tidligere årsmøter finner du her:

Fylke

Kontaktperson

Tlf. nr.

E-post

Troms

Nina Fagerheim

920 30 107

nfagerheim@yahoo.no

Oslo/Akershus

Marianne Ihlang

Renate Ugelstad

995 65 444

482 29 019

marianne_ihlang@hotmail.com

renateugelstad@hotmail.com

Østfold

Camilla Carcary

Cathrine Siro

907 42 639

951 05 946

carcary@broadpark.no

c_siro80@hotmail.com

Hedmark

Hannah Emilie Nysveen

476 13 416

hannah.nysveen@hotmail.com

 

Vestfold/Telemark/Buskerud

Benedikte Kaasa

Ann-Cathrin Sved

Marit Dalby Sorteberglien

913 93029

982 50 438

955 59 341

kaasa@dcpost.no

ac@aspehaugens.com

maritsorteberglien@gmail.com

Agderfylkene

Marita Honnens

907 04 405

r-honnens@hotmail.com

Hordaland

Kristine Meyer

Unni Carina Leknesund

934 12 411

926 14 041

kristine.meyer87@gmail.com

unnicarina@gmail.com

Møre og Romsdal/

Sogn og Fjordane

Marion Smistad Kalseth

952 70 286

marion_kalseth@hotmail.com

Rogaland

Marita Honnens

Unni Carina Leknesund

907 04 405

926 14041

r-honnens@hotmail.com

unnicarina@gmail.com

Oppland

Susanne Sveen Nesfeldt

970 63 710

susannesveen@hotmail.com

Trøndelagsfylkene

Heidi Anita B Jørgensen

400 62 798

tinkertante@hotmail.com

Nordland

Anne Elin Olsen

911 54 086

an-e-ol@live.com

Finnmark

Sonja Bornøy

919 90 336

evil_nemi@hotmail.com

Distriktskontakter

 

Dersom du har spørsmål om Gypsy Cob. Om du lurer på om det finnes noen i ditt nærområde, så du kanskje kan få se en "live". Eller kanskje det er noen arrangementer på gang? Ikke vær redd for å bruke distrikts kontaktene våre!